Poradniki

Najlepsze ubezpieczenie na życie Ranking 2024

Kalendarz 31.01.2024 Aktualizacja30.01.2024

Szukasz ubezpieczenia na życie? Od liczby ofert boli Cię głowa i zaczynasz się zastanawiać czym one się w ogóle od siebie różnią? A może nie wiesz, które oferty polis są dobre dla Ciebie? Boisz się, że przez to, że produkty ubezpieczeniowe wydają Ci się zbyt skomplikowane, dokonasz złego wyboru? W tym artykule wyjaśniamy jak Ranking Ubezpieczeń Na Życie może pomóc Ci wybrać ochronę ubezpieczeniową, która realnie zabezpieczy potrzeby Twoje i Twojej rodziny. Dowiesz się również, czym się kierować wybierając polisę i jakie produkty ubezpieczeniowe są aktualnie godne uwagi.

Na rynku ubezpieczeniowym działa ponad 10 towarzystw ubezpieczeniowych. Każde z nich oferuje ubezpieczenia na życie, które umożliwiają wsparcie rodziny w przypadku śmierci ubezpieczonego; ochronę na wypadek poważnego zachorowania, nieszczęśliwego wypadku i dziesiątek innych zdarzeń, w tym gromadzenie kapitału na przyszłość. Dokładna analiza wszystkich produktów wydaje się niemożliwa, a na pewno zbyt czasochłonna. Pomóc w tym może Ranking. Jak korzystać z niego efektywnie?

Jak korzystać z Rankingu Ubezpieczeń Na Życie?

Ranking polis na życie to darmowe narzędzie przygotowane przez ekspertów dla osób, które chcą zadbać o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny w trudnych momentach życia, tj. śmierć, poważne zachorowanie, operacja, czy nieszczęśliwy wypadek.

Warto wiedzieć…
Zakup ubezpieczenia na życie to decyzja na lata. Nie warto podejmować jej pochopnie. Korzystając z rankingów oszczędzasz czas, pieniądze i porównujesz większość dostępnych na rynku polis.

Sprawdzając ranking przed zakupem polisy, możemy porównać większość możliwych wariantów i dopasować rozwiązanie do swoich potrzeb. To szczególnie ważne gdy np. rozważamy możliwość rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej lub gdy chcemy ubezpieczyć więcej osób w ramach jednego ubezpieczenia albo np. zabezpieczyć spłatę kredytu hipotecznego. Co porównamy w rankingu ubezpieczeń życiowych?

Ocena, ważne cechy i kluczowe informacje o polisie

Ranking Ubezpieczeń na Życie w serwisie DobraPolisaNaŻycie.pl umożliwia porównanie kluczowych parametrów różnych produktów ubezpieczeniowych tj.:

Dodatkowo wszystkie polisy, które znalazły się w Rankingu zostały ocenione przez eksperta. W ocenie uwzględniliśmy m.in. elastyczność oferty, zakres ochrony, możliwość ubezpieczenia członków rodziny, a także czytelność OWU i listę wyłączeń odpowiedzialności. 

Dzięki temu błyskawicznie sprawdzisz, które ubezpieczenia na życie są odpowiednie dla osób w Twoim wieku. Dowiesz się również, gdzie otrzymasz świadczenie nie tylko na wypadek śmierci, ale również w przypadku choroby, a także na wypadek jakich innych zdarzeń ubezpieczysz siebie i członków swojej rodziny.

Warto wiedzieć…
Ocena ubezpieczenia to element, który może pomóc Ci zorientować się w jakości polisy. Pamiętaj jednak, że nie zawsze to, co jest dobre dla statystycznej grupy klientów będzie dobre dla Ciebie.

Czego nie dowiem się z Rankingu Ubezpieczeń Na Życie?

Rankingi ubezpieczeniowe to narzędzia tworzone po to, aby pomóc jak największej liczbie osób podjąć dobrą decyzję podczas zakupu polisy. Czy to znaczy, że ubezpieczenie na pierwszym miejscu w rankingu jest dobre dla wszystkich? Niekoniecznie!

Najwięcej korzyści uzyskamy, jeśli potraktujemy ranking jak zbiór danych w zakresie ubezpieczeń, które są dostępne na rynku. Warto przejrzeć całe zestawienie i zastanowić się, które polisy odpowiadają moim potrzebom.

Ubezpieczenie na życie Ranking — jak oceniamy polisy?

Grafika 1. Ubezpieczenie na życie Ranking — jak oceniamy polisy?

Ubezpieczenie na życie – Ranking polis 2024

Towarzystwo ubezpieczeńOcena Suma ubezpieczeniaWiek ubezpieczonegoCzas trwania ochrony
NN Ochrona Jutra⭐⭐⭐⭐⭐Od 1000 zł1-71 latmin. 5 lat
PZU Wsparcie najbliższych⭐⭐⭐⭐b/d13-80 latubezpieczenie bezterminowe (nawet na całe życie)
Pru Komfort Życia⭐⭐⭐od 10 000 zł18-70 latmin. 5 lat
Tabela 1. Ubezpieczenie na życie – Ranking polis 2024

Sprawdź kompletny Ranking Ubezpieczeń na Życie 40+ polis tutaj: https://www.dobrapolisanazycie.pl/ranking-ubezpieczen-na-zycie/ 

Najlepsze ubezpieczenia dla 35-latka z kredytem hipotecznym

Szukając ubezpieczenia na życie pod kredyt hipoteczny nie warto przepłacać za dodatkową, zbędną ochronę. Głównym celem takiej polisy jest zabezpieczenie spłaty zobowiązania. Najważniejsze więc jest to, aby suma ubezpieczenia pokryła 100% kwoty kredytu, gdyby doszło do śmierci ubezpieczonego. Rozważyć warto również ochronę na wypadek utraty pracy lub niezdolności do samodzielnej egzystencji. Są to sytuacje, które realnie mogą wpłynąć na dalsze spłacanie przez nas kredytu. Jeżeli mamy dodatkowo rodzinę na utrzymaniu i chcemy również im zapewnić ochronę, może się okazać, że tańsze będzie dokupienie dodatkowej polisy rodzinnej lub grupowej.

Jakie oferty ubezpieczeń na życie dla singla z kredytem? Zanim zdecydujemy się na zakup polisy w banku warto przyjrzeć się indywidualnym ofertom towarzystw ubezpieczeniowych, np. Nationale Nederlanden Ochrona Jutra, Pru Komfort Życia, Ergo 4 od Ergo Hestia, a także polisom specjalnie stworzonym pod kredyt, np. Aegon Bezpieczna Spłata.

Najlepsze ubezpieczenie na życie dla singla

Osoby, które nie muszą martwić się o zabezpieczenie finansowe dla swoich bliskich (partnera(-ki), dzieci lub rodziców) mogą jednak potrzebować ochrony na wypadek poważnego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku.

Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji może okazać się ubezpieczenie na życie i dożycie, czyli polisa, która gwarantuje odzyskanie części wpłaconych składek, dając ochronę na wypadek śmierci i umożliwiając rozszerzenie o inne zdarzenia, tj. uszkodzenie ciała, pobyt w szpitalu, leczenie za granicą. Niektóre oferty umożliwiają również inwestowanie środków na emeryturę w ramach IKZE lub IKE, a także na długoterminowe cele w ramach funduszy UFK.

Ranking ubezpieczeń na życie dla singla 

Grafika 2 Ranking ubezpieczeń na życie dla singla. 

Gdy jest nas dwoje… ochrona w trudnych momentach życiowych dla małżeństw

Zakup ubezpieczenia na życie może być sensownym rozwiązaniem również dla par. Jeśli jeden z małżonków zarabia więcej; jeśli małżeństwo ma duże zobowiązania finansowe, np. hipotekę lub kredyt gotówkowy; jeśli brak nam zabezpieczenia finansowego na wypadek pobytu w szpitalu, nowotworu, wtedy warto rozważyć indywidualne ubezpieczenie na życie z możliwością rozszerzenia ochrony na bliskich. 

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych daje możliwość rozszerzenia ochrony o poważne zachorowania, śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego, trwały uszczerbek na zdrowiu, pobyt w szpitalu, operację, leczenie za granicą, drugą opinię medyczną, a także o assistance medyczny. W przypadku polis grupowych jednym z rozszerzeń jest m.in. urodzenie dziecka. 

Jakie ubezpieczenie na życie dla małżeństwa wybrać? Warto zwrócić uwagę na uniwersalne produkty tj. Allianz Plan Pełnej Ochrony, PZU Wsparcie Najbliższych, czy Generali z Myślą o Życiu Plus. 

Uczciwe ubezpieczenie na życie dla seniora

Znalezienie satysfakcjonującej ochrony dla seniora może wymagać nieco wysiłku. Dużo zależy od wieku osoby, która szuka ubezpieczenia. Zdecydowanie większy wybór będą miały osoby po 60 roku życia, niż po osiemdziesiątce. Nie znaczy to jednak, że w ofercie towarzystw ubezpieczeniowych nie ma dobrych ofert ubezpieczenia na życie po 70 roku życia

Polisy dla seniora oferują m.in. Nationale Nederlanden, Pru, Allianz, Ergo Hestia, Generali, Uniqa i Warta. Niżej znajdziesz zestawienie polecanych przez nas polis. A jeśli masz wątpliwości, czy opłaca się kupować ubezpieczenie na życie po 60 roku życia, polecam Ci nasz artykuł na ten temat.

Grafika 3 Ranking ubezpieczeń na życie dla seniora

Ubezpieczenie rodzinne, czyli rozwiązania dobre dla rodziny

Jaka polisa rodzinna będzie najlepsza? Warto szukać ubezpieczenia dopasowanego do własnych potrzeb. Jeżeli zależy nam, aby składka miesięczną była stosunkowo niska, a zakres obejmował więcej zdarzeń, dobrym rozwiązaniem może się okazać grupowe ubezpieczenie rodzinne, np. Warta Dla Ciebie i Rodziny. W przypadku, gdy ważniejsza jest wysoka suma ubezpieczenia lepsze może okazać się indywidualne ubezpieczenie na życie, np. PZU Wsparcie Najbliższych.

Grafika 4: Ranking ubezpieczeń na życie dla rodziny

Warto wiedzieć…
Warto wiedzieć… W wyborze odpowiedniej polisy na życie, dopasowaniu zakresu ochrony i sumy ubezpieczenia, może pomóc doradca ubezpieczeniowy podczas darmowej konsultacji.

Indywidualne ubezpieczenie, grupowe, bezterminowe, a może terminowe? Jakie mam opcje?

Indywidualne ubezpieczenie na życie – polisa, która daje możliwość ogromnej personalizacji ubezpieczenia do swoich potrzeb. Możemy wybrać odpowiadający nam zakres ochrony, dostosować sumę ubezpieczenia, czas trwania ochrony, a także liczbę ubezpieczonych.

Grupowe ubezpieczenie na życie – tzw. grupówki to polisy dostępne u pracodawców lub bezpośrednio u ubezpieczycieli jako otwarte grupy. Taki produkt daje szeroki zakres ochrony za stosunkowo niewielką kwotę. Ubezpieczony nie może jednak dostosować wariantu ubezpieczenia pod swoje potrzeby.

Bezterminowe ubezpieczenie na życie. Ubezpieczenia bezterminowe to rozwiązania coraz rzadziej proponowane przez ubezpieczycieli. Obecnie takie produkty możemy znaleźć np. w PZU i Allianz. Składkę opłacamy przez określony czas, a ubezpieczyciel daje nam ochronę ubezpieczeniową na czas nieokreślony.

Terminowe ubezpieczenie na życie. Ubezpieczenia terminowe chronią życie ubezpieczonego wyłącznie przez określony czas. Może to być rok, 10, a nawet 30 lat. Ubezpieczyciele często określają górną granicę ochrony ubezpieczeniowej wg. wieku ubezpieczonego, np. maksymalnie do ukończenia 80 roku życia.

Ubezpieczenia ochronnePolisa ochronna z gwarancją wypłatyPolisa ochronno-inwestycyjna
Co chroni?Życie lub życie i zdrowie ubezpieczonegoŻycie i zdrowie ubezpieczonego i gwarantuje wypłatę ustalonej kwoty z tytułu dożycia do końca umowyŻycie i zdrowie ubezpieczonego i umożliwia inwestowanie pieniędzy w ramach funduszy UFK, IKZE i IKZE. 
Jak długo działa ochrona ubezpieczeniowa?Minimum rok, maksymalnie bezterminowo (do końca życia)Minimum 5 lat, maksymalnie nawet 30Minimum 5 lat, maksymalnie bezterminowo
Dla kogo taka polisa?Dla osób, które chcą Np. dla kredytobiorców, rodziców, seniorów.Dla osób, które chcą chronić swoje życie przez określony czas i odzyskać na koniec umowy część pieniędzyDla osób, które potrzebują ochrony ubezpieczeniowej i chcę inwestować swoje pieniądze
Ważne cechyWsparcie finansowe nawet powyżej miliona złotych po śmierci ubezpieczonego lub na wypadek jego choroby / wypadku, ubezpieczenie kredytu hipotecznegoMożliwość rozszerzenia umowy podstawowej. Taka polisa pozwala oszczędzać pieniądze na przyszłość, ale wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym
Tabela 2. Rodzaje ubezpieczeń, które można porównać w Rankingu polis na życie. Opracowanie własne

Gdzie najlepiej ubezpieczyć się na życie?

To bardzo częste pytanie i – jak to zwykle bywa – odpowiedź na nie nie jest jednoznaczna. Możliwości mamy całkiem sporo, co nie ułatwia wyboru. Polisę możemy bardzo często kupić jako dodatek do innych usług, np. w swoim banku, u zaufanego agenta, poprzez swojego pracodawcę, a także bezpośrednio w towarzystwie ubezpieczeń.

Wybierając polisę warto zdecydować się na takie towarzystwo ubezpieczeniowe, które:

  • wzbudza nasze zaufanie;
  • ma produkty ubezpieczeniowe, które spełniają nasze oczekiwania;
  • jest nagradzane na rynku ubezpieczeniowym;
  • ma dobre opinie wśród klientów;
  • ma przyjazną obsługę klienta.

Każde towarzystwo ubezpieczeń, które jest duże i znane w Polsce powinno być wypłacalne. Ostatecznie decyzję warto podjąć kierując się analizą konkretnego produktu ubezpieczeniowego i naszymi własnymi preferencjami. 

Jeżeli zależy nam na łatwym kontakcie z ubezpieczycielem i zdalnym dostępie do swojej polisy warto wziąć pod uwagę np. TU Nationale Nederlanden, którego aplikacja MojeNN została określona przez Gazetę Ubezpieczeniową jako narzędzie technologiczne roku 2023 [1].

Kompletny Ranking Towarzystw Ubezpieczeniowych 2024 znajdziesz tutaj: https://www.dobrapolisanazycie.pl/ranking-ubezpieczen-na-zycie/#ranking-towarzystw-ubezpieczeniowych 

Najczęściej zadawane pytania

Jak wybrać dobre ubezpieczenie na życie?

Aby wybrać odpowiednie ubezpieczenie, warto przede wszystkim przeanalizować swoje potrzeby. Dzięki temu unikniemy sytuacji nadubezpieczenia i niedoubezpieczenia i łatwiej nam będzie analizować dostępne na rynku polisy. 

Warto również skorzystać z bezpłatnych rozwiązań tj. Ranking Ubezpieczeń, Kalkulator Sumy Ubezpieczenia, czy wreszcie Porównywarka Polis na Życie. W przejściu przez OWU (czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia) pomoże nam na darmowej konsultacji licencjonowany doradca ubezpieczeniowy.  

Czy to, jakie towarzystwo ubezpieczeniowe wybiorę, ma znaczenie?

O swoim ubezpieczeniu przypominamy sobie zazwyczaj dopiero w trudnych, granicznych sytuacjach, np. w przypadku problemów zdrowotnych, dlatego to ważne, aby mieć zaufanie do swojego ubezpieczyciela. Warto wybrać takie towarzystwo ubezpieczeń, które działa w branży ubezpieczeniowej w Polsce od dłuższego czasu, zapewnia dobrą obsługę klienta i jest dobrze oceniane przez ekspertów. 

Czym jest ranking ubezpieczeń na życie?

Ranking Ubezpieczeń Na Życie to darmowe narzędzie oferowane przez porównywarki polis, które umożliwia wstępną ocenę jakości produktów ubezpieczeniowych. Rankingi ułatwiają selekcję ubezpieczeń na życie i ustalenie, które produkty mogą pasować do naszych potrzeb. 

Dzięki temu oszczędzamy czas (a czasem również pieniądze) i możemy w jednym miejscu porównać podstawowe parametry ubezpieczeń tj. jak: minimalna i maksymalna suma ubezpieczenia, minimalna wysokość składki ubezpieczeniowej, zakres i czas ochrony ubezpieczeniowej. 

Żródła: [1] https://gu.com.pl/anna-wlodarczyk-moczkowska-czlowiekiem-roku-ubezpieczen-2023/

Podsumowanie

  • W wyborze ubezpieczenia na życie pomóc może Ranking Polis, czyli darmowe narzędzie do szybkiego porównania produktów ubezpieczeniowych oferowanych przez różne towarzystwa ubezpieczeniowe.
  • Z pomocą rankingu ubezpieczeń możemy szybko sprawdzić rodzaj polisy, możliwości rozszerzenia zakresu ubezpieczenia, wysokość sumy ubezpieczenia, a także minimalną wysokość składki ubezpieczeniowej.
  • W Rankingu na DobraPolisaNaŻycie.pl sprawdzisz porównanie ponad 40 polis wielu ubezpieczycieli, m.in. PZU Życie, Nationale Nederlanden, Pru, Compensa, Generali, Uniqa, Warta, Allianz, Leadenhall, Aegon.
  • Nie ma jednej ochrony dobrej dla wszystkich – rankingi i porównania warto filtrować według własnych indywidualnych potrzeb. Inne ubezpieczenie będzie najlepsze dla 35-letniego singla z kredytem hipotecznym, a inne dla seniora lub samodzielnego rodzica.

Najlepsze ubezpieczenie na życie Ranking 2024


Autor artykułu