Poradniki

Jak kupić ubezpieczenie na życie przez Internet?

Kalendarz 04.09.2022 Aktualizacja13.12.2023

Ubezpieczenie na życie przez internet kupisz na dobrapolisanazycie.pl. Zrobisz to w 5 prostych krokach — sprawdź!

Ponad 80% Polaków robi zakupy w Internecie. Od czasu pandemii trend ten tylko rośnie. Nic dziwnego, że coraz więcej osób zainteresowanych produktami ubezpieczeniowymi zastanawia się, czy można kupić polisę zdalnie. Jak kupić ubezpieczenie na życie przez Internet dzięki DoobraPolisaNaŻycie? Wyjaśniamy! 

Czy można kupić indywidualne ubezpieczenie na życie zupełnie zdalnie?

Rynek ubezpieczeniowy od rozpoczęcia działalności przez pierwsze towarzystwa bardzo się zmienił. I to zdecydowanie na lepsze. Mamy coraz więcej ofert ubezpieczycieli; postępuje personalizacja ubezpieczeń na życie i zdrowie. Ponadto instytucje kontrolujące działalność towarzystw aktualizują rekomendacje, wpływające bezpośrednio na bezpieczeństwo i jakość oferowanych produktów.

Również podejście do klientów zaczęło się zmieniać. Ubezpieczyciele starają się w błyskawiczny sposób odpowiadać na oczekiwania potencjalnych i obecnych klientów. Od dłuższego czasu możemy całkowicie zdalnie kupić m.in. OC, AC, ubezpieczenia szkolne i NNW oraz polisy majątkowe.  

Proces zakupu ubezpieczenia na życie również nie musi być trudny! Z pomocą przychodzą m.in. kalkulator online, rankingi ubezpieczeń, artykuły eksperckie, możliwość konsultacji z różnymi doradcami. Jak to wygląda w praktyce? Już wyjaśniamy!

Jak kupić ubezpieczenie na życie przez Internet?
Jak kupić ubezpieczenie na życie przez Internet? Proces zdalnego zakupu polisy na życie

Jak kupić ubezpieczenie na życie przez Internet?

Oferty ubezpieczeń na życie są coraz bardziej rozbudowane. 

Sprawia to, że porównanie i ocena produktów o tych samych parametrach bez pomocy doradcy ubezpieczeniowego zajmuje zwykle dużo czasu i wymaga przynajmniej minimalnej wiedzy o tym, jak działają ubezpieczenia na życie.

Dużą rolę w kształtowaniu się rynku ubezpieczeniowego odgrywają zmieniające się potrzeby klientów, a także zmiana naszych nawyków zakupowych.

Towarzystwa ubezpieczeniowe coraz częściej decydują się na częściowo zdalny kontakt z potencjalnym klientem, np. przez telefon lub formularz internetowy. Z takich rozwiązań korzystają m.in. Uniqa, Nationale Nederlanden, Pru, czy Generali.

Obecnie ubezpieczenie na życie można kupić:

 • w placówce każdego towarzystwa, które oferuje ubezpieczenia na życie,
 • w multiagencji, która oferuje produkty ubezpieczeniowe wielu towarzystw,
 • zdalnie przez telefon lub formularz kontaktowy postępując zgodnie ze wskazówkami danego przedsiębiorstwa.

Kupno ubezpieczenia na życie online jest możliwe również poprzez krótki formularz zamieszczony na naszej stronie DobraPolisaNaŻycie. Wypełniając go, uzyskasz dostęp do ofert największych ubezpieczycieli w Polsce. 

Możesz zdecydować się na kontakt z jednym agentem, który porówna dla Ciebie oferty lub rozmowę z kilkoma doradcami.

Nie jesteśmy agencją ubezpieczeniową – naszą misją jest pomoc w znalezieniu najlepszego ubezpieczenia, które najpełniej odpowie na Twoje potrzeby. Jak to działa w praktyce? Już tłumaczymy!

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie na życie przez Internet?
Dlaczego warto kupić ubezpieczenie na życie przez Internet?

Zakup ubezpieczenia w 5 krokach

Ubezpieczenie życia i zdrowia dzięki naszej stronie jest naprawdę proste! Można to zrobić w kilku krokach, wypełniając formularz lub zamawiając rozmowę z konsultantem, klikając przycisk „Porównaj” na DobraPolisaNaŻycie. 

Następnie otrzymasz możliwość porównania z doświadczonymi doradcami ofert różnych towarzystw, a także uzyskasz informacje, jak działa ubezpieczenie.

Dzięki pandemii, jeśli można za coś dziękować, Towarzystwa Ubezpieczeń zaczęły powszechnie wykorzystywać internet jako medium komunikacji. I nie chodzi tu tylko o spotkania na komunikatorach wideo, ale także o przesyłanie pełnych ofert wraz z cenami na e-mail, ale też o podpisywanie umów zdalnie. To znaczy np. logowanie się na platformie towarzystwa i tam elektroniczne zaznaczenie zgód i „wyklikanie” swojego podpisu, albo przynajmniej przesłanie na wskazany adres mail wniosku o ubezpieczenie się ze skanem swojego podpisu. Nie każde ubezpieczenie na życie można tak kupić — te z opcjami inwestowania nadal wymagają personalnego doradztwa, a jest to spowodowane regulacjami, np. płynącymi z Unii Europejskiej. Pewne dokumenty musimy podpisać w obecności licencjonowanego Agenta Ubezpieczeniowego.

Wyjaśnia ekspert DobrejPolisynaŻycie.pl

Podsumowując, ścieżka zakupu polisy na życie, tej ochronnej to teraz:

 1. spotkanie osobiste lub na wideo z Agentem
 2. otrzymanie niezbędnych dokumentów na maila i potwierdzenie ich odebrania
 3. podpisanie wniosku elektronicznie, np. na platformie towarzystwa, lub podpisanie wydrukowanego wniosku i przesłanie jego skanu na wskazany adres mailowy
 4. opłacenie pierwszej składki za polisę, np. przelewem internetowym
 5. otrzymanie polisy, certyfikującej zakup, na adres e-mail.

Przeanalizuj swoje potrzeby i sprawdź ranking ubezpieczeń na życie

Kluczem do zakupu najlepszej polisy jest maksymalne dopasowanie produktu do indywidualnych potrzeb. W tym celu warto przeanalizować swój styl życia, sytuację finansową i stan zdrowia. 

Pomocne w rozpoznaniu swoich potrzeb może być odpowiedzenie sobie na następujące pytania:

 • Na jak długo potrzebuję ochrony ubezpieczeniowej?
 • Ile pieniędzy będzie potrzebować moja rodzina, jeśli mnie zabraknie?
 • Jakie zdarzenia losowe, wypadki uniemożliwią mi zachowanie płynności finansowej?
 • Czy często ulegam kontuzjom?
 • Czy przez pracę lub hobby moje życie i zdrowie są w jakiś sposób zagrożone?
 • Czy zamierzam oszczędzać pieniądze na przyszłość swojego dziecka?
 • Czy moja niezdolność do pracy zagrozi bezpieczeństwu finansowemu rodziny?
 • Ile pieniędzy miesięcznie mogę przeznaczyć na ochronę ubezpieczeniową?

Dokładna analiza potrzeb pozwoli zaoszczędzić pieniądze i ograniczy ryzyko nadubezpieczenia lub niedostatecznej ochrony.

Potrzebujesz pomocy finansowej na wypadek poważnej choroby? A może Twoja praca wiąże się z ryzykiem uszczerbku na zdrowiu? 

Chcesz zapewnić ochronę całej rodzinie? W takiej sytuacji sprawdzi się rodzinne ubezpieczenie.  

Określ potrzeby ubezpieczeniowe, by kupić ubezpieczenie przez Internet
Potrzeby ubezpieczeniowe — formularz potrzeb

Wypełnij formularz potrzeb

Jeśli z jakichś powodów nie będziesz mógł dokonać analizy własnych potrzeb wcześniej, nasz formularz potrzeb skonstruowany jest w ten sposób, by pomóc Ci zrozumieć jakiego rodzaju polisy potrzebujesz.

Zadamy Ci kilka podstawowych pytań dotyczących Twojego wieku, zdarzeń polisowych, kwoty, na jaką chcesz się ubezpieczyć i poprosimy o pozostawienie kontaktu.

Zupełnie za darmo otrzymasz od nas dopasowane wyliczenia w formie tabeli wynikowej na stronie dobrapolisanazycie.pl, a w niedługim czasie skontaktuje się z Tobą licencjonowany doradca ubezpieczeniowy, który pomoże w ostatecznym wyborze i przekalkulowaniu składki, jeśli np. na coś chorujesz i okazało się, że jest to na tyle ważne, że może wpłynąć na cenę. 

W zależności od Twoich potrzeb możemy porozmawiać przez telefon lub przez aplikacje tj. Zoom, czy Meet.

Udostępnione przez Ciebie dane są przez nas chronione i wykorzystywane wyłącznie na potrzeby realizacji usługi. 

W trakcie zadawania pytań w formularzu internetowym nie będziemy prosili o wskazanie chorób czy stanu zdrowia — są to dane wrażliwe i jeśli chcesz je skonsultować, dzieje się to dopiero na etapie rozmowy z licencjonowanym Doradcą. 

W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do przeczytania naszego regulaminu serwisu, a także do kontaktu mailowego. 

Otrzymaj nawet 4 oferty dopasowane do Twoich potrzeb i wybierz najlepszą.
Otrzymaj nawet 4 oferty dopasowane do Twoich potrzeb i wybierz najlepszą.

Doradca ubezpieczeniowy przedstawi Ci dopasowane oferty

Nasi doradcy znają rynek ubezpieczeniowy od podszewki, mają szeroką wiedzę na temat ubezpieczeń i chętnie się nią dzielą. 

Podczas rozmowy możesz zadać wszelkie nurtujące Cię pytania i poprosić o wyjaśnienie niezrozumiałych dla Ciebie zapisów znajdujących się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Doradca ubezpieczeniowy porówna z Tobą konkurencyjne oferty i przeanalizuje listę wyłączeń odpowiedzialności. 

To do Ciebie należy decyzja, czy dane oferty spełniają Twoje oczekiwania – jeśli nie, możesz zamówić kolejną rozmowę. Naszym celem jest znalezienie dla Ciebie najlepszego ubezpieczenia na życie, które zapewni Ci wsparcie finansowe w najtrudniejszych momentach i nie zawiedzie Twoich oczekiwań. 

W naszej bazie znajdziesz ponad 15 ofert największych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce tj. Nationale Nederlanden, Pru, Uniqa, Generali, PZU, Warta. 

Porównaj konkurencyjne oferty

W czasie jednego spotkania możesz porównać m.in.: 

 • jakość ochrony różnych produktów zarówno umowy podstawowej, jak i w przypadku umów dodatkowych,
 • wysokość odszkodowań,
 • dostępne zakresy polis,
 • sytuacje, w których dojdzie do otrzymania świadczenia,

Ponadto wraz z doradcą będziesz mógł dobrać do oferty podstawowej niezbędne umowy dodatkowe. Razem skonstruujecie ubezpieczenie na życie na miarę Twoich potrzeb. 

Wybierz najlepszą polisę i podpisz umowę zdalnie

Gdy już zdecydujesz się na konkretną ofertę, doradca ubezpieczeniowy dokładnie przeprowadzi Cię przez proces kupna ubezpieczenia.

Pamiętaj! Najlepsze ubezpieczenie to po prostu takie, które będzie dostosowywać się do Twoich potrzeb. Brzmi to enigmatycznie, ale właśnie tak jest – każdy z nas ma inne oczekiwania i zupełnie inną sytuację życiową.

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę przez Internet?
Na co zwrócić uwagę wybierając polisę przez Internet?

Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie?

Jakość ubezpieczenia wpływa na zabezpieczenie finansowe rodziny w krytycznych momentach tj. nagłe poważne zachorowanie, wypadek komunikacyjny, śmierć bliskiego członka rodziny, czy leczenie skutków nieszczęśliwego wypadku.

Warto zadbać, by polisa zapewniała ochronę nie tylko na papierze. Należy pamiętać, że każde ubezpieczenie wiąże się z innym zakresem odpowiedzialności ubezpieczyciela. 

W umowie Twoją uwagę powinny zwrócić szczególnie zapisy dotyczące zakresu, ograniczenia wiekowe, kwoty świadczeń, karencja, a także limity wypłat, którymi obwarowane jest świadczenie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając polisę?

Zakres ubezpieczenia

Ubezpieczenia na życie już dawno przestały obejmować wyłącznie śmierć ubezpieczonego. Zakres polisy może być naprawdę szeroki! Ważne, aby mądrze dopasować go do potrzeb. 

Zbyt szeroki zakres ochrony wygeneruje nam wysokie – zupełnie niepotrzebnie – koszty. Z kolei zbyt wąski zakres ubezpieczenia narazi nas na sytuację, w której – mimo opłacania składki – w trudnym momencie życia nie otrzymamy świadczenia.

Niemal każde towarzystwo ubezpieczeniowe umożliwia ochronę:

 • w przypadku choroby (m.in. udar mózgu, zawał serca, nowotwór, cukrzyca)
 • na wypadek pobytu w szpitalu (np. leczenie następstw nieszczęśliwego wypadku)
 • na wypadek niezdolności do samodzielnej egzystencji lub pracy,
 • w związku z wystąpieniem uszczerbku na zdrowiu w wyniku NW.

Dodatkowo ubezpieczyciele oferują możliwość rozszerzenia polisy o assistance medyczny, a także gromadzenie kapitału na dowolny cel.

Być może martwisz się o wysokość swojej emerytury? Wyższa emerytura dzięki ubezpieczeniu również jest możliwa.

Wielu klientów pyta o to czy indywidualna polisa może obejmować urodzenie dziecka? Jest to zdarzenie bardzo często zawierane w ubezpieczeniach grupowych i raczej niedostępne w ofercie dla klientów indywidualnych. 

Jeśli jest to temat dla Ciebie ważny, więcej możesz przeczytać w przygotowanym przez naszego eksperta artykule. Kliknij link: https://www.dobrapolisanazycie.pl/poradniki/urodzenie-dziecka-co-da-nam-ubezpieczenie/ 

Warto pamiętać, że niemal wszystkie oferty polis na życie i zdrowie gwarantują ochronę na całym świecie.

Sumy ubezpieczenia

Każda dodatkowa umowa wiąże się z koniecznością ustalenia sum ubezpieczenia, które bezpośrednio wpływają na wysokość otrzymywanego świadczenia.

To bardzo dobra wiadomość. Dzięki temu możesz zapewnić sobie odpowiednie odszkodowanie lub świadczenie na wypadek każdego zdarzenia objętego ochroną. 

Suma ubezpieczeniaOchrona Jutra Nationale NederlandenKomfort ŻyciaPruTwoje ŻycieAllianz
śmierć ubezpieczonegood 20 000 złod 10 000 złIndywidualna
śmierć w wyniku NW1 000 0000 zł10 000 – 1 000 000 złdo 800 000 zł
Ochrona w razie poważnego zachorowania20 000 – 600 000 zł10 000 zł –2 000 000 złdo 800 000 zł
Niezdolność do pracy5 000 – 1 000 000 zł10 000 zł – 2 000 000 zł.do 800 000 zł
Tabela 1. Przykładowe porównanie maksymalnej SU w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Ochrona życia i zdrowia. Opracowane 24.08.2022 r. na podstawie oferty TU. 

Dobrze dobrana suma ubezpieczenia pozwoli zabezpieczyć Twoich bliskich, jeśli Ciebie zabraknie.

Czas trwania umowy

Indywidualne ubezpieczenia to produkty o charakterze długoterminowym. Zwykle umowę można podpisać na czas nie krótszy niż 10 lat. 

Warto przemyśleć, jak długo będziesz potrzebował ochrony i jaki rodzaj polisy sprawdzi się u Ciebie najlepiej. 

Ubezpieczyciele oferują zarówno terminowe ubezpieczenie (np. na okres 15, 20, 30 lat), jak i bezterminowe dla klientów indywidualnych.

Wyłączenia odpowiedzialności

Wielokrotnie pisaliśmy już o najczęstszych wyłączeniach odpowiedzialności określanych w dokumencie OWU, m.in. w artykule na temat wyboru najtańszej polisy na życie.

Jakie sytuacje powinny wzbudzić naszą czujność?

 1. Osoby wykonujące niebezpieczne zawody powinny sprawdzić, czy we wszystkich podpisanych umowach zdarzenia są objęte ochroną również podczas wykonywania przez nich pracy.
 2. Osoby chorujące przewlekle, którym potrzebna jest ochrona na wypadek poważnego zachorowania powinny z ogromną uwagą przeanalizować wyłączenia odpowiedzialności. Może się okazać, że ubezpieczyciel zastrzegł sobie prawo do niewypłacenia świadczenia, jeśli dane zachorowanie będzie skutkiem przewlekłej choroby.
 3. Osoby uprawiające sporty wysokiego ryzyka powinny sprawdzić przed zakupem polisy, czy w przypadku śmierci lub w przypadku zdarzenia wypadkowego związanego z uprawianym przez nich sportem, ubezpieczyciel wypłaci świadczenie.

Cena polisy

Na wysokość składki wpływa m.in.:

 • wiek ubezpieczonego, 
 • liczba umów dodatkowych, 
 • liczba osób objętych ochroną, ich stan zdrowia i skłonność do ryzykownych zachowań. 

Wyższa składka czeka nas również, jeśli zdecydujemy się na oszczędzanie wraz z ubezpieczeniem. W takiej sytuacji część wpłaconej kwoty wróci do nas wraz z wygaśnięciem umowy.

Porównaj nawet 15 różnych polis na życie dzięki Rankingowi Ubezpieczeń
Porównaj nawet 15 różnych polis na życie dzięki Rankingowi Ubezpieczeń

Przygotuj się do rozmowy i… sprawdź Ranking Ubezpieczeń!

Pamiętaj, aby kupić polisę, wystarczy w zasadzie, że zostawisz kontakt, a doradca ubezpieczeniowy przeprowadzi Cię przez cały proces. Jednak im lepiej się do tego przygotujesz, tym łatwiej będzie Ci dokonać wyboru. 

W tym celu możesz przejrzeć Ranking Ubezpieczeń, w którym znajdziesz informacje m.in. o:

 • sumie ubezpieczenia,
 • czasie trwania ochrony,
 • minimalnej wysokości składki,
 • najważniejszych cechach produktu,
 • o tym kto może być ubezpieczony. 

Możesz również przygotować sobie listę pytań, na które chciałbyś uzyskać odpowiedź w trakcie konsultacji z doradcą. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat polis na życie, koniecznie przejdź do naszego poradnika. Nasi eksperci regularnie przybliżają w nim tematykę ubezpieczeń. Pomocny będzie również kalkulator ubezpieczeń. 

Kupno ubezpieczenia online jest jak najbardziej możliwe i może być naprawdę proste! 

Przed czym chroni polisa na życie?
Przed czym chroni polisa na życie?

Polisa zabezpieczy bliskich na wypadek śmierci ubezpieczonego i nie tylko!

Jedna polisa może zapewnić bezpieczeństwo finansowe zarówno Tobie, jak i całej Twojej rodzinie. To od Ciebie zależy jak finalnie będzie działał produkt, który ma Ci służyć przez lata. Zanim więc kupisz, koniecznie porównaj! 

Podsumowanie

 • Ubezpieczenia na życie zapewniają wsparcie finansowe w trudnych życiowych momentach, a także pozwalają zatroszczyć się o przyszłość rodziny i oszczędzać pieniądze.
 • Na rynku ubezpieczeniowym możliwy jest zakup zdalny m.in. polisy majątkowej, NNW, OC, AC, ale również indywidualnych polis chroniących życie i zdrowie.
 • Ubezpieczenia kupisz przez Internet, wypełniając formularz potrzeb na stronie DobraPolisaNaŻycie.pl. W kilka chwil otrzymasz porównanie produktów i umówisz darmową konsultację z doradcą ubezpieczeniowym.
 • Z pomocą porównywarki i licencjonowanego agenta wybierzesz dobrą polisę, która będzie stanowić zabezpieczenie w najtrudniejszych momentach Twojego życia.
 • Chroń swoje zdrowie i życie, ubezpieczenie może Ci w tym pomóc!
Jak kupić ubezpieczenie na życie przez Internet?


Autor artykułu