Poradniki

Nationale-Nederlanden Ochrona ze zwrotem

Kalendarz 09.06.2021 Aktualizacja09.06.2021

Chcesz otrzymać zwrot składek, opłacając ubezpieczenie na życie? Koniecznie sprawdź Nationale-Nederlanden Ochrona ze zwrotem!

Chcesz zyskać ochronę i odzyskać wpłacone składki, jeśli nie dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia? Koniecznie sprawdź Nationale-Nederlanden Ochrona ze zwrotem, która jest polisą łączącą te dwa elementy. 

Jak działa Nationale-Nederlanden Ochrona ze zwrotem?

To ubezpieczenie pozwali Ci zabezpieczyć przyszłość bliskich w razie, gdyby Cię zabrakło. W takiej sytuacji Twoja rodzina zyska kwotę w wysokości sumy ubezpieczenia – nawet do 400 tysięcy złotych. 

Drugi aspekt tej umowy to gwarancja zwrotu części lub całości składek, jeśli przeżyjesz do końca trwania umowy. Od czego zależy, ile z wpłaconych składek otrzymasz? Przede wszystkim od tego, jak długo trwała Twoja umowa. Na jak długo możesz zawrzeć umowę?

Ubezpieczyciel proponuje zawarcie umowy w 3 wariantach – na 15, 20 lub 30 lat. W przypadku najkrótszej ochrony otrzymasz zwrot 50% wpłaconych składek, z kolei przy 20-letnim okresie będzie to 75% wpłat. Na 100% zwrot możesz liczyć tylko wtedy, gdy zdecydujesz się na zawarcie umowy na 30 lat. 

Dla kogo jest Nationale-Nederlanden Ochrona ze zwrotem? 

Dla wszystkich, którzy chcą zyskać nie tylko zabezpieczenie finansowe dla bliskich, ale zależy im na tym, by ochrona była bardziej opłacalna. Odzyskanie wpłaconych składek jest możliwe, jeśli nie dojdzie do nieszczęśliwego wypadku. Tak naprawdę ubezpieczony nie ryzykuje wiele – zyskuje ochronę, a koszty ubezpieczenia w części lub w całości się zwrócą. Jest to więc idealna propozycja dla każdego, kto chce zminimalizować ryzyko niskim kosztem. 

Co wyróżnia ubezpieczenie?

Oprócz korzyści, które możesz otrzymać w postaci zwrotu wpłaconych składek, możesz liczyć także na to, że utrzymanie wartości pieniądza w czasie. Ubezpieczyciel proponuje bowiem co roku indeksację składki oraz sumy ubezpieczenia. Możesz także wybrać sumę ubezpieczenia oraz okres trwania umowy (15, 20 lub 30 lat).

Nationale-Nederlanden Ochrona ze zwrotem w pytaniach i odpowiedziach

 • Jaki jest maksymalny wiek, w jakim mogę dołączyć do ubezpieczenia? 

W przypadku umowy na okres 15 lat jest to nieukończone 56 lat, w 20-letnim okresie trwania umowy jest to 51 lat, a w 30-letnim 41 lat.

 • Czy można ubezpieczyć inną osobę? 

Jak najbardziej, można zawrzeć umowę na rzecz innej osoby, jeśli wyrazi ona na to zgodę. W takim przypadku to ona otrzyma zwrot składki po dożyciu końca okresu ubezpieczenia. 

 • Czy ubezpieczenie działa na całym świecie? 

Tak, ochrona ubezpieczeniowa działa wszędzie przez 24 godziny na dobę. 

 • Jak wyliczana jest wysokość składki? 

To, ile będzie wynosiła Cię składka, zależy od: Twojego wieku, sumy ubezpieczenia, okresu ubezpieczenia oraz szczegółowych warunków umowy, jeśli takie mają zastosowanie. 

 • Co jeśli zrezygnujesz z ubezpieczenia w trakcie umowy?

Odzyskasz część wpłaconych składek, nawet jeśli zrezygnujesz z ubezpieczenia w trakcie trwania umowy. Wysokość zwrotu zależy od lat polisowych, które upłynęły od rozpoczęcia ochrony. Z każdym rokiem wysokość zwrotu jest wyższa. 

 • Co możesz, a czego nie możesz zmienić w swojej polisie? 
Źrodło: Nationale-Nederlanden
 • Czy musisz zapłacić podatek od wypłaconych z umowy pieniędzy? 

Kwoty są zwolnione z podatku dochodowego zgodnie z ustawą. 

 • Jaka jest minimalna i maksymalna suma ubezpieczenia? 

Minimalna suma ubezpieczenia wynosi 100 000 złotych, a maksymalna 400 000 złotych. 

 • Kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci pieniędzy? 

Wyłączenia odpowiedzialności, czyli sytuacje, w których Nationale-Nederlanden nie wypłaci świadczenia, mają miejsce, gdy śmierć nastąpiło w następstwie:

 1. działań wojennych czy stanu wojennego,
 2. czynnego i dobrowolnego udziału w aktach przemocy, rozruchach, zamieszkach czy aktach terroryzmu,
 3. zdarzenia, które jest bezpośrednio związane z masowym skażeniem chemicznym, biologicznym lub radioaktywnym,
 4. samobójstwa, do którego doszło w okresie 2 lat od rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej. 
 • Gdzie możesz kupić ubezpieczenie?

Jeśli chcesz zdecydować się na polisę, jest ona dostępna u przedstawicieli Nationale-Nederlanden. 

Nationale-Nederlanden Ochrona ze zwrotem


Autor artykułu

Z wykształcenia politolożka zainteresowana ekologią, filozofią i problemami globalnymi. W branży ubezpieczeń skoncentrowana przede wszystkim na tematyce emerytalnej, ubezpieczeń inwestycyjnych i na życie. W wolnym chwilach miłośniczka tańca i roślinnej kuchni.